PESD2IVN24-UX
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD2IVN24-UX
PESD2IVN24-UX
Part Number
PESD2IVN24-UX
Description
TVS DIODE 24VWM 42VC SOT323
Data sheet
PESD2IVN24-UX.pdf
Delivery Services
PESD2IVN24-UX
Comments
    PESD2IVN24-UX Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, CAN
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-70, SOT-323
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency14pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOT-323
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)25.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.5A (8/20µs)