PESD2IVN27-TR
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD2IVN27-TR
PESD2IVN27-TR
Part Number
PESD2IVN27-TR
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC TO236AB
Data sheet
PESD2IVN27-TR.pdf
Delivery Services
PESD2IVN27-TR
Comments
    PESD2IVN27-TR Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, CAN
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency13pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageTO-236AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)27V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)