PESD30VF1BLYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD30VF1BLYL
PESD30VF1BLYL
Part Number
PESD30VF1BLYL
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Description
TVS DIODE 30VWM 23VC DFN1006-2
Data sheet
PESD30VF1BLYL.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
PESD30VF1BLYL
Comments
    PESD30VF1BLYL Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-882
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency0.27pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1006-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16A