PESD3V3L1BAF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3L1BAF
PESD3V3L1BAF
Part Number
PESD3V3L1BAF
Description
TVS DIODE 3.3VWM 26VC SOD323
Data sheet
PESD3V3L1BAF.pdf
Delivery Services
PESD3V3L1BAF
Comments
    PESD3V3L1BAF Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-76, SOD-323
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency101pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-323
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)5.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)18A (8/20µs)