PESD3V3L1UB,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3L1UB,115
PESD3V3L1UB,115
Part Number
PESD3V3L1UB,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOD523
Data sheet
PESD3V3L1UB,115.pdf
Delivery Services
PESD3V3L1UB,115
Comments
    PESD3V3L1UB,115 Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-79, SOD-523
    Power - Peak Pulse45W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency34pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-523
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)5.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.5A (8/20µs)