PESD3V3L2UM,315
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3L2UM,315
PESD3V3L2UM,315
Part Number
PESD3V3L2UM,315
Description
TVS DIODE 3.3VWM 13VC DFN1006-3
Data sheet
PESD3V3L2UM,315.pdf
Delivery Services
PESD3V3L2UM,315
Comments
    PESD3V3L2UM,315 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-101, SOT-883
    Power - Peak Pulse30W
    Operating Temperature-
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency22pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOT-883
    Unidirectional Channels2
    Voltage - Breakdown (Min)5.32V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)