PESD3V3L5UY,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3L5UY,115
PESD3V3L5UY,115
Part Number
PESD3V3L5UY,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6TSSOP
Data sheet
PESD3V3L5UY,115.pdf
Delivery Services
PESD3V3L5UY,115
Comments
    PESD3V3L5UY,115 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Power - Peak Pulse25W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency22pF @ 1MHz
    Supplier Device Package6-TSSOP
    Unidirectional Channels5
    Voltage - Breakdown (Min)5.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.5A (8/20µs)