PESD3V3MS-SFYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3MS-SFYL
PESD3V3MS-SFYL
Part Number
PESD3V3MS-SFYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 5VC DSN0603-2
Data sheet
PESD3V3MS-SFYL.pdf
Delivery Services
PESD3V3MS-SFYL
Comments
    PESD3V3MS-SFYL Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency5pF @ 1MHz (Max)
    Supplier Device PackageDSN0603-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)7V (Typ)
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)18A (8/20µs)