PESD3V3S5UD,125
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3S5UD,125
PESD3V3S5UD,125
Part Number
PESD3V3S5UD,125
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Description
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6TSOP
Data sheet
PESD3V3S5UD,125.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
PESD3V3S5UD,125
Comments
    PESD3V3S5UD,125 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-74, SOT-457
    Power - Peak Pulse200W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency215pF @ 1MHz
    Supplier Device Package6-TSOP
    Unidirectional Channels5
    Voltage - Breakdown (Min)5.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)20A (8/20µs)