PESD3V3T1BLDYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3T1BLDYL
PESD3V3T1BLDYL
Part Number
PESD3V3T1BLDYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC DFN1006D-2
Data sheet
PESD3V3T1BLDYL.pdf
Delivery Services
PESD3V3T1BLDYL
Comments
    PESD3V3T1BLDYL Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-XDFN
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency20pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1006D-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)4.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10A (8/20µs)