PESD3V3U1UT,215
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3U1UT,215
PESD3V3U1UT,215
Part Number
PESD3V3U1UT,215
Description
TVS DIODE 3.3VWM 20VC TO236AB
Data sheet
PESD3V3U1UT,215.pdf
Delivery Services
PESD3V3U1UT,215
Comments
    PESD3V3U1UT,215 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Power - Peak Pulse80W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency0.6pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageTO-236AB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)5.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp20V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)