PESD3V3V1BLYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3V1BLYL
PESD3V3V1BLYL
Part Number
PESD3V3V1BLYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 10VC 2DFN1006
Data sheet
PESD3V3V1BLYL.pdf
Delivery Services
PESD3V3V1BLYL
Comments
    PESD3V3V1BLYL Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-882
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency13pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1006-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)4.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp10V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)