PESD3V3V4UW,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3V4UW,115
PESD3V3V4UW,115
Part Number
PESD3V3V4UW,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOT665
Data sheet
PESD3V3V4UW,115.pdf
Delivery Services
PESD3V3V4UW,115
Comments
    PESD3V3V4UW,115 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOT-665
    Power - Peak Pulse16W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency15pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOT-665
    Unidirectional Channels4
    Voltage - Breakdown (Min)5.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.5A (8/20µs)