PESD3V3X4UHCYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3X4UHCYL
PESD3V3X4UHCYL
Part Number
PESD3V3X4UHCYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 4.5VC DFN1308-6
Data sheet
PESD3V3X4UHCYL.pdf
Delivery Services
PESD3V3X4UHCYL
Comments
    PESD3V3X4UHCYL Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-XFDFN
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency0.8pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1308-6
    Unidirectional Channels4
    Voltage - Breakdown (Min)5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp4.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11A (8/20µs)