PESD3V3Y1BSFYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD3V3Y1BSFYL
PESD3V3Y1BSFYL
Part Number
PESD3V3Y1BSFYL
Description
TVS DIODE DSN0603-2
Data sheet
PESD3V3Y1BSFYL.pdf
Delivery Services
PESD3V3Y1BSFYL
Comments
    PESD3V3Y1BSFYL Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsHDMI2, USB 3.2
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency0.29pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDSN0603-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)4.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp3.7V (Typ)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)