PESD5Z3.3,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PESD5Z3.3,115
PESD5Z3.3,115
Part Number
PESD5Z3.3,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 18VC SOD523
Data sheet
PESD5Z3.3,115.pdf
Delivery Services
PESD5Z3.3,115
Comments
    PESD5Z3.3,115 Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsEthernet
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-79, SOD-523
    Power - Peak Pulse260W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency172pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOD-523
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)20A (8/20µs)