PTVS10VP1UP,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS10VP1UP,115
PTVS10VP1UP,115
Part Number
PTVS10VP1UP,115
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC CFP5
Data sheet
PTVS10VP1UP,115.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
PTVS10VP1UP,115
Comments
    PTVS10VP1UP,115 Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-128
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-128/CFP5
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)35.3A