PTVS10VU1UPAZ
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS10VU1UPAZ
PTVS10VU1UPAZ
Part Number
PTVS10VU1UPAZ
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC 3HUSON
Data sheet
PTVS10VU1UPAZ.pdf
Delivery Services
PTVS10VU1UPAZ
Comments
    PTVS10VU1UPAZ Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case3-PowerUDFN
    Power - Peak Pulse300W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package3-HUSON (2x2)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)17.6A