PTVS17VP1UP,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS17VP1UP,115
PTVS17VP1UP,115
Part Number
PTVS17VP1UP,115
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC CFP5
Data sheet
PTVS17VP1UP,115.pdf
Delivery Services
PTVS17VP1UP,115
Comments
    PTVS17VP1UP,115 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-128
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-128/CFP5
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)18.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)21.7A