PTVS17VS1UR,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS17VS1UR,115
PTVS17VS1UR,115
Part Number
PTVS17VS1UR,115
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC CFP3
Data sheet
PTVS17VS1UR,115.pdf
Delivery Services
PTVS17VS1UR,115
Comments
    PTVS17VS1UR,115 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123W
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123W
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)18.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.5A