PTVS20VS1UTR,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS20VS1UTR,115
PTVS20VS1UTR,115
Part Number
PTVS20VS1UTR,115
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC CFP3
Data sheet
PTVS20VS1UTR,115.pdf
Delivery Services
PTVS20VS1UTR,115
Comments
    PTVS20VS1UTR,115 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123W
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 185°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123W
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)22.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.3A