PTVS22VS1UTR,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS22VS1UTR,115
PTVS22VS1UTR,115
Part Number
PTVS22VS1UTR,115
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC CFP3
Data sheet
PTVS22VS1UTR,115.pdf
Delivery Services
PTVS22VS1UTR,115
Comments
    PTVS22VS1UTR,115 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123W
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 185°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123W
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A