PTVS22VU1UPAZ
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS22VU1UPAZ
PTVS22VU1UPAZ
Part Number
PTVS22VU1UPAZ
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC 3HUSON
Data sheet
PTVS22VU1UPAZ.pdf
Delivery Services
PTVS22VU1UPAZ
Comments
    PTVS22VU1UPAZ Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case3-PowerUDFN
    Power - Peak Pulse300W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency700pF @ 1MHz
    Supplier Device Package3-HUSON (2x2)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.4A