PTVS24VP1UTP,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS24VP1UTP,115
PTVS24VP1UTP,115
Part Number
PTVS24VP1UTP,115
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC CFP5
Data sheet
PTVS24VP1UTP,115.pdf
Delivery Services
PTVS24VP1UTP,115
Comments
    PTVS24VP1UTP,115 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-128
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 185°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-128/CFP5
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)15.4A