PTVS28VP1UTP,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS28VP1UTP,115
PTVS28VP1UTP,115
Part Number
PTVS28VP1UTP,115
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC CFP5
Data sheet
PTVS28VP1UTP,115.pdf
Delivery Services
PTVS28VP1UTP,115
Comments
    PTVS28VP1UTP,115 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-128
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 185°C (TA)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-128/CFP5
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)13.2A