PTVS3V3D1BALYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS3V3D1BALYL
PTVS3V3D1BALYL
Part Number
PTVS3V3D1BALYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 13.2VC 2DFN
Data sheet
PTVS3V3D1BALYL.pdf
Delivery Services
PTVS3V3D1BALYL
Comments
    PTVS3V3D1BALYL Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-882
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency78pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDFN1006-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)4.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)34A (8/20µs)