PTVS3V3Z1BSCYL
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS3V3Z1BSCYL
PTVS3V3Z1BSCYL
Part Number
PTVS3V3Z1BSCYL
Description
TVS DIODE 3.3VWM 13VC DSN1006-2
Data sheet
PTVS3V3Z1BSCYL.pdf
Delivery Services
PTVS3V3Z1BSCYL
Comments
    PTVS3V3Z1BSCYL Specifications
    Series
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-XDFN
    Power - Peak Pulse-
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency180pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageDSN1006-2
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)3.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)70A (8/20µs)