PTVS43VS1UR,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS43VS1UR,115
PTVS43VS1UR,115
Part Number
PTVS43VS1UR,115
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC CFP3
Data sheet
PTVS43VS1UR,115.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
PTVS43VS1UR,115
Comments
    PTVS43VS1UR,115 Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123W
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123W
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A