PTVS48VS1UR,115
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
PTVS48VS1UR,115
PTVS48VS1UR,115
Part Number
PTVS48VS1UR,115
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC CFP3
Data sheet
PTVS48VS1UR,115.pdf
Delivery Services
PTVS48VS1UR,115
Comments
    PTVS48VS1UR,115 Specifications
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123W
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123W
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.2A