SA130A-E3/54
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SA130A-E3/54
SA130A-E3/54
Part Number
SA130A-E3/54
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AC
Data sheet
SA130A-E3/54.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SA130A-E3/54
Comments
    SA130A-E3/54 Specifications
    SeriesTransZorb®
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-204AC, DO-15, Axial
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-204AC (DO-15)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.4A