SLVU2.8-4-LF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SLVU2.8-4-LF
SLVU2.8-4-LF
Part Number
SLVU2.8-4-LF
Manufacturer
Protek Devices
Description
TVS DIODE 2.8VWM 21VC 8-SO
Data sheet
SLVU2.8-4-LF.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SLVU2.8-4-LF
Comments
    SLVU2.8-4-LF Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsEthernet
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels4
    Capacitance @ Frequency3pF @ 1MHz
    Supplier Device Package8-SO
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)2.8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)30A (8/20µs)