SM15KWE36CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM15KWE36CA
SM15KWE36CA
Part Number
SM15KWE36CA
Manufacturer
Protek Devices
Description
TVS DIODE 36VWM 59.7VC DFN-2-KW
Data sheet
SM15KWE36CA.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SM15KWE36CA
Comments
    SM15KWE36CA Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDFN-2-KW
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp59.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)251A