SM8S12CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8S12CAH
SM8S12CAH
Part Number
SM8S12CAH
Description
TVS DIODE 12VWM BI
Data sheet
SM8S12CAH.pdf
Delivery Services
SM8S12CAH
Comments
    SM8S12CAH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-218AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)332A