SM8S15AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8S15AH
SM8S15AH
Part Number
SM8S15AH
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC UNI
Data sheet
SM8S15AH.pdf
Delivery Services
SM8S15AH
Comments
    SM8S15AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-218AB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)270A