SM8S18CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8S18CAH
SM8S18CAH
Part Number
SM8S18CAH
Description
TVS DIODE 18VWM BI
Data sheet
SM8S18CAH.pdf
Delivery Services
SM8S18CAH
Comments
    SM8S18CAH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-218AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)226A