SM8S24AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8S24AH
SM8S24AH
Part Number
SM8S24AH
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC UNI
Data sheet
SM8S24AH.pdf
Delivery Services
SM8S24AH
Comments
    SM8S24AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-218AB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)170A