SM8S26CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8S26CAH
SM8S26CAH
Part Number
SM8S26CAH
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC BI
Data sheet
SM8S26CAH.pdf
Delivery Services
SM8S26CAH
Comments
    SM8S26CAH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-218AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)157A