SM8S33CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8S33CAH
SM8S33CAH
Part Number
SM8S33CAH
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC BI
Data sheet
SM8S33CAH.pdf
Delivery Services
SM8S33CAH
Comments
    SM8S33CAH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-218AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)36.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)124A