SM8S43AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8S43AH
SM8S43AH
Part Number
SM8S43AH
Description
TVS DIODE 43VWM UNI
Data sheet
SM8S43AH.pdf
Delivery Services
SM8S43AH
Comments
    SM8S43AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse6600W (6.6kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)95.1A