SM8T22AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8T22AH
SM8T22AH
Part Number
SM8T22AH
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC UNI
Data sheet
SM8T22AH.pdf
Delivery Services
SM8T22AH
Comments
    SM8T22AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse8000W (8kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)225A