SM8T24AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8T24AH
SM8T24AH
Part Number
SM8T24AH
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC UNI
Data sheet
SM8T24AH.pdf
Delivery Services
SM8T24AH
Comments
    SM8T24AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse8000W (8kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)205A