SM8T28AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SM8T28AH
SM8T28AH
Part Number
SM8T28AH
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC UNI
Data sheet
SM8T28AH.pdf
Delivery Services
SM8T28AH
Comments
    SM8T28AH Specifications
    Package / CaseDO-218AB
    Power - Peak Pulse8000W (8kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)176A