SMA5J14CA-M3/5A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMA5J14CA-M3/5A
SMA5J14CA-M3/5A
Part Number
SMA5J14CA-M3/5A
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
Data sheet
SMA5J14CA-M3/5A.pdf
Delivery Services
SMA5J14CA-M3/5A
Comments
    SMA5J14CA-M3/5A Specifications
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)21.6A