SMA5J24A-E3/5A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMA5J24A-E3/5A
SMA5J24A-E3/5A
Part Number
SMA5J24A-E3/5A
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Data sheet
SMA5J24A-E3/5A.pdf
Delivery Services
SMA5J24A-E3/5A
Comments
    SMA5J24A-E3/5A Specifications
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.9A