SMA6F11A-M3/6A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMA6F11A-M3/6A
SMA6F11A-M3/6A
Part Number
SMA6F11A-M3/6A
Description
TVS DIODE 11VWM 21.5VC DO221AC
Data sheet
SMA6F11A-M3/6A.pdf
Delivery Services
SMA6F11A-M3/6A
Comments
    SMA6F11A-M3/6A Specifications
    Power - Peak Pulse4000W (4kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)12.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)11V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)172A (8/20µs)