SMA6F12AHD-M3/6B
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMA6F12AHD-M3/6B
SMA6F12AHD-M3/6B
Part Number
SMA6F12AHD-M3/6B
Description
TVS DIODE 12VWM 22.9VC DO221AC
Data sheet
SMA6F12AHD-M3/6B.pdf
Delivery Services
SMA6F12AHD-M3/6B
Comments
    SMA6F12AHD-M3/6B Specifications
    Power - Peak Pulse4000W (4kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp22.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)157A (8/20µs)