SMA6F18A-M3/6B
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMA6F18A-M3/6B
SMA6F18A-M3/6B
Part Number
SMA6F18A-M3/6B
Description
TVS DIODE 18VWM 33.2VC DO221AC
Data sheet
SMA6F18A-M3/6B.pdf
Delivery Services
SMA6F18A-M3/6B
Comments
    SMA6F18A-M3/6B Specifications
    Power - Peak Pulse4000W (4kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp33.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)102A (8/20µs)