SMAJ130C
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ130C
SMAJ130C
Part Number
SMAJ130C
Manufacturer
Meritek
Description
TVS DIODE 130VWM 231VC
Data sheet
SMAJ130C.pdf
Delivery Services
SMAJ130C
Comments
    SMAJ130C Specifications
    SeriesSMAJ
    Package / CaseDO-214AC (SMA)
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp231V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.73A