SMAJ170C
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ170C
SMAJ170C
Part Number
SMAJ170C
Description
TVS DIODE 170VWM 304VC
Data sheet
SMAJ170C.pdf
Delivery Services
SMAJ170C
Comments
    SMAJ170C Specifications
    Package / CaseDO-214AC (SMA)
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)189V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp304V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.32A