SMAJ20A-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ20A-F1-0000HF
SMAJ20A-F1-0000HF
Part Number
SMAJ20A-F1-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Data sheet
SMAJ20A-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMAJ20A-F1-0000HF
Comments
    SMAJ20A-F1-0000HF Specifications
    SeriesSMAJ
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)22.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.35A